Ugrás a fő tartalomra

70 éves Geoff McGivern

Az 1952. szeptember 26-án született Geoff McGivern azon színészek jellegzetes csoportjába tartozik, akiket biztos hogy tucatnyi sorozatban láttál (főleg, ha érdeklődési köröd javarészt egyezik ennek a blognak a tartalmával - teszem fel, épp ezért is  találhattál ide), ám valószínűleg soha nem jegyezted meg a nevét, egyszerűen csak "az a fickó a tudodmiből" (és hasonlók). 

Geoff McGivern a Ghosts sorozatban
Geoff McGivern a Ghosts sorozatban 

Valójában, ha elkezdenénk felsorolni (és mindjárt meg is fogom tenni), mi mindenben bukkant fel az elmúlt közel fél évszázadban akár csak egy-egy apró jelenet erejéig is, olyan lenne, mintha ennek a blognak a tartalomjegyzékét állítanánk össze. 

Geoff McGivern a cambridge-i Footlights tagjaként kezdte pályafutását, később közreműködött többek közt a  The Hitchhiker's Guide to the Galaxy   eredeti, rádiós változatában. A televízióban (a teljesség igénye nélkül) felbukkant a Blackadder  3. évadában, az Absolutely Fabulousban, a My Familyben, Paul Merton két, saját nevével femjelzett programjában, a Ben Elton: The Man From Auntie című műsorban, az Armstrong and Miller Show-ban, a Tracy Ullman Show-ban, a Jonathan Creekben, az A bit of Fry and Laurie-ban, az Alas Smith&Jonesban, a Noel's House Partyban, a The New Statesmanben, vagy épp a Peep Show-ban.

Láthatjuk  a KYTV több epizódjában is, különféle szerepekben (pl. az egyik kedvenc epizódomban, a Talking Headben szavazatszámláló bizottsági elnökként), a Chelmsford 123 ravasz(kodó) patikáriusaként (az első epizódban pedig egy vak fickó karaktereként is). A Quacksban mint pórul járt kocsmáros tűnik fel, a Ghostsban pedig kellemetlen, sunyi szomszédként. 

A szappanoperák (pl. EastEnders) és az orvos- (pl. Holby City), vagy éppen bűnügyi sorozatok (Granthester, Law&Order:UK, The Bill, stb ) találkozhatnak vele, de olyan váratlan helyeken is felbukanhat, mint az Outlander, amelyben Claire hímsoviniszta és rasszista professzorát alakítja egy jelenet erejéig. 

Boldog születésnapot! 



Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Hát elkezdődőtt (HIGNFY S64E01)

Új kormányfő, új uralkodó. Új  Have I Got News For Your szezon.  A szeptember eleji Boris Johnson különszám , majd két hét kényszerszünet után végre beindult a HIGNFY új évada. Richard Ayoade vezette a műsort, aki szerintem az egyik legjobb ebben a szerepben, ahogy a dead pan humort vegyíti némi szürrealizmussal és egy cseppnyi gyermeki naív rácsodálkozással a világra. Ian Hislop oldalán Roisin Conaty (színésznő, humorista) szerepelt, Paul Merton játszótársa pedig Mick Lynch (szakszervezeti vezető) volt.  Richard Ayoade a Have I Got News For You egyik korábbi adásában A rendkívüli körülmények okán HIGNFY stábja (legalább) egy fokkal nehezebb helyzetben volt, mint az elmúlt hétvégén a The Last Leg készítői (és nem csak azért, mert előbbi BBC, utóbbi Channel 4 produkció), hiszen eleve sokkal keményebb, belemenősebb, kritikusabb program (bár messze nem annyira, mint az 1990es években), ám nehezen felmérhető, mennyire reagál most (még) érzékenyebben a közvélemény bizonyos témákra.   En

Rejtett kincsek: Nighty Night (2004-2005)

Egy kicsit valamennyien Jill Tyrellek vagyunk. Na jó, csak nagyon kicsit. Ám mióta először láttam a Julia Davis által kitalált és megírt Nighty Night sorozatot, sokszor kapom magam azon, hogy akár mások, de ugyanúgy saját kommunikációs stratégiámban, a dialógusaimban is felfedezni vélem a törekvést a párbeszédek kisiklatására, a valóság magunk felé hajlítására tett szakadatlan kísérletek verbális megnyilvánulásait. (Nem mellesleg ezen tudatosan is elgondolkozni minden bizonnyal jó hatással van dráma- és forgatókönyvírói fejlődésemre is.)   A Nighty Night (Szép álmokat) sorozat két évadot (12 epizódot) élt meg a BBC-n 2004 és 2005 folyamán, és ahogyan az már a brit sorozatokkal lenni szokott, ez a mennyiség igencsak rendben van. A szinopszis alapján először inkább egy átlagos, már-már butácska sitcom képe rajzolódhat ki előttünk: egy nő, Jill (Julia Davis), miután férjéről (Kevin Eldon) kiderül, hogy rákos, máris új pasilehetőség után kutat. Mit ad Isten, épp a szomszédba költözik egy

Jajj, csak egy újabb Eurovíziós Dalfesztivált ne!

Ma este rendezik Liverpoolban az Eurovíziós Dalfesztivál döntőjét. Bár Magyarországon nem irányul rá akkor figyelem (vesznek részt egyáltalán mostanában magyar énekesek?), a briteknél igazi kultusza van neki,  és persze kultusza van a rendezvény zrikálásának is,  ahogyan azt az alábbi poszt is bizonyítja.  Angus Deayton a Not Another Eurovision Song Contest című program műsorvezetői székében Az 1990-es és részint az új évezred első éveiben nagyot memtek azok a műsorok, amelyekben Angus Deayton ült egy asztalnál és a(z elsősorban a ) BBC archívumából előkotort videókat válogatott össze és kommentált mindenféle témában maga jellegzetes stílusában.  Eredetüket tekintve ezek a műsorok szorosan kötődnek Deayton Have I Got News For You -ban betöltött, kultikussá vált műsorvezetői szerepéhez. A folyamatos, már-már flörtölésszerű interakció a kamerával, a józan észt és normálisságot sugárzó gesztusrendszere egy elit oktatásból érkezett fehér, középosztálybeli férfinek, akinek véleményét a láte