Ugrás a fő tartalomra

70 éves Geoff McGivern

Az 1952. szeptember 26-án született Geoff McGivern azon színészek jellegzetes csoportjába tartozik, akiket biztos hogy tucatnyi sorozatban láttál (főleg, ha érdeklődési köröd javarészt egyezik ennek a blognak a tartalmával - teszem fel, épp ezért is  találhattál ide), ám valószínűleg soha nem jegyezted meg a nevét, egyszerűen csak "az a fickó a tudodmiből" (és hasonlók). 

Geoff McGivern a Ghosts sorozatban
Geoff McGivern a Ghosts sorozatban 

Valójában, ha elkezdenénk felsorolni (és mindjárt meg is fogom tenni), mi mindenben bukkant fel az elmúlt közel fél évszázadban akár csak egy-egy apró jelenet erejéig is, olyan lenne, mintha ennek a blognak a tartalomjegyzékét állítanánk össze. 

Geoff McGivern a cambridge-i Footlights tagjaként kezdte pályafutását, később közreműködött többek közt a  The Hitchhiker's Guide to the Galaxy   eredeti, rádiós változatában. A televízióban (a teljesség igénye nélkül) felbukkant a Blackadder  3. évadában, az Absolutely Fabulousban, a My Familyben, Paul Merton két, saját nevével femjelzett programjában, a Ben Elton: The Man From Auntie című műsorban, az Armstrong and Miller Show-ban, a Tracy Ullman Show-ban, a Jonathan Creekben, az A bit of Fry and Laurie-ban, az Alas Smith&Jonesban, a Noel's House Partyban, a The New Statesmanben, vagy épp a Peep Show-ban.

Láthatjuk  a KYTV több epizódjában is, különféle szerepekben (pl. az egyik kedvenc epizódomban, a Talking Headben szavazatszámláló bizottsági elnökként), a Chelmsford 123 ravasz(kodó) patikáriusaként (az első epizódban pedig egy vak fickó karaktereként is). A Quacksban mint pórul járt kocsmáros tűnik fel, a Ghostsban pedig kellemetlen, sunyi szomszédként. 

A szappanoperák (pl. EastEnders) és az orvos- (pl. Holby City), vagy éppen bűnügyi sorozatok (Granthester, Law&Order:UK, The Bill, stb ) találkozhatnak vele, de olyan váratlan helyeken is felbukanhat, mint az Outlander, amelyben Claire hímsoviniszta és rasszista professzorát alakítja egy jelenet erejéig. 

Boldog születésnapot! 



Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Sally Hawkins III. Richárddal barátkozik

  Ha már tegnap szóba került III Richárd, ne feledkezzünk meg arról, hogy hamarosan érkezik Steve Coogan filmje a híres-hírhedt király földi maradványainak megtalálásáról.   Az IMDB szerint ugyan dráma kategóriába sorolamdó az alkotás, de a trailer alapján és a készítők nevének ismeretében elmondható, ez tipikusan olyan film lesz majd, ami miatt fontosnak gondoltam a szatíra kifejezés beilleszteni a blog címébe.  A filmben Sally Hawkins alakítja Philippa Langley-t, akinek nevehez fűződik az egész exhumálási és azonosítási folyamat beindítása. Készült erről egy dokumentumfilm is, Simon Farnaby közreműködésével , amelynek kamerái szorosan követik Langley-t a csontok megtalásától egészen Richárd arcának modelláláság. (És nyilván még kismillió más stáb volt jelen a folyamat egyik vagy másik pontján, a hírek is folyamatosan beszámoltak arról, mi lesz a következő lépés, mikor várható eredmény, és a többi). Így aztán Coogan filmjének trailerét látva az első szembetűnő külön...

Történelmi figurák, hétköznapi gyarlóságok (Young Marx)

1850-es évek London, lecsúszott középosztálybeli milliő, zálogházba járó családapa, kíméletlen végrehajtók, akik a beteg gyerek alól is elveszik az ágyat. Titkolózás, félreértés, megbánás. Privát családi tragédiák, hétköznapi örömteli pillanatok. Inkább keserű, mint keserédes vígjáték egy fiatal, nehéz természetű, gyarló és esendő fiatal férfiről.  Egy férfitől, akit történetesen Karl Marxnak hívnak. 

A HIGNFY "sztárcsinálói" is elbúcsúztak Johnsontól

Régi poén, hogy a Have I Got News For You tette országosan ismert közéleti személyiséggé Boris Johnsont.   Jack Dee a BBC promóciós fotóján (Have I Got News For You? 64. évad - Boris Johnson különadás) Ó, az a nagy mamlasz posh pasas, aki milyen elbűvölő módon hebeg-habog, ha azzal szembesítik, hogy egy (később, más okból de börtönbüntetésre is ítélt) kétes reputációjú fickó épp az ő segítségével akart megveretni egy újságírót!   - gondolhatták egykoron a brit "Alavju-nénik" Johnson kusza haja alatti tejfelesképű mosolyát látván.  S valóban, ha egy tévéshow karaktereként tekintünk rá, akinek révén mindig garantált a nevetés (noha a közönség valójában nem vele, hanem rajta nevet),  a most távozó brit kormányfő igazán jó találat volt a híres-hírhedt panelshow készítői számára.  Nem csak az eredeti koncepcióban készülő részek visszatérő vendégeként, de az egyik első sztárműsorvezetőként is.  Csakhogy mint minden jó sztorinak, ennek a történetnek is több ...